DOLAR 31,0341 0.08%
EURO 33,7642 0.41%
ALTIN 2.023,420,28
BITCOIN 1603049-0,12%
İstanbul

AÇIK

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli oluyor? KPSS Ortaöğretim puanının süresi ne kadar?

KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli oluyor? KPSS Ortaöğretim puanının süresi ne kadar?

ABONE OL
24 Kasım 2022 14:18
KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli oluyor? KPSS Ortaöğretim puanının süresi ne kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS Ortaöğretim imtihanının değerlendirilmesinin tamamlanmasının ardından adaylar, KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? Sorusunu araştırıyor. Sınava katılan birçok kişi KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? Sorusunu arama motorları üzerinde araştırıyor. Peki, KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli oluyor? KPSS Ortaöğretim puanının süresi ne kadar?
KPSS ORTAÖĞRETİM PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ?
KPSS, neticeların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda isesınav neticeları, bir sonraki sınav neticelarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder. Geçtiğimiz yıllarda Resmi Gazete’de piyasaya çıkan düzenlemeye gore, öğretmen adaylarının KPSS’de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin 1 yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırıldı.
Değiştirilen madde: “Madde 1- 18/3/2002 tarihindeki ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk kez Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.” Kamu Görevlerine İlk kez Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik´in 11. Maddesi: “Madde 11 – KPSS, neticeların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Sadece, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir senedir. Yeni bir imtihanın yapılamaması durumunda ise imtihan neticeları, bir sonraki sınav neticelarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.” Buna bakılırsa KPSS imtihan sonuçlarının açıklanmasının ardından puanlar 2 yıl içinde geçerli olmaktadır. Fakat, öğretmen adayları için 2020-KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik süresi 1 yıldır.
KPSS GEÇERLİLİK SÜRESİ KAÇ YIL? KPSS neticeları imtihanın yapıldığı tarihten itibaren dört yıl geçerlidir. Sadece bu süre içinde yeni bir imtihanın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.